«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Безоплатне отримання земельної ділянки. Міф чи реальність

На сьогоднішній день в мережі Інтернет наявна величезна кількість оголошень щодо відведення та приватизації земельних ділянок «під ключ».

При цьому всього за декілька днів та досить незначні кошти можливо отримати у власність земельну ділянку.

Як аргумент наводиться посилання на відповідні статті Конституції України та Земельного Кодексу України.

Дійсно, відповідно до ст. 121 Земельного Кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності.

Між тим, землевпорядні організації забувають вказати клієнту про те, що найбільша складність полягає у отриманні дозволів та погоджень з боку органів державної влади.

Так, одним із самих основних і вирішальних етапів без якого навіть не можливо приступати до роботи є рішення органу про надання згоди на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Між тим, весь обов’язок щодо отримання такої згоди лягає на плечі замовника, який взагалі може бути не обізнаний в земельній справі адже йому пообіцяли все зробити «під ключ».

Фактично гроші клієнт сплачує виконавцю виключно за технічні роботи, що взагалі не означає, що громадянин може отримати у власність земельну ділянку або навіть взагалі її не отримати, якщо не буде погоджено проект землеустрою.

В зв’язку з вказаним, радимо громадянам обов’язково обумовлювати в договорах щодо надання послуг на відведення земельної ділянки у власність обов’язок виконавця – землевпорядну організацію самостійно отримати дозвіл на розроблення проекту землеустрою та надати замовнику рішення органу держгеокадастру про погодження проектної документації із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Comments are currently closed.