«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Ліцензія на посередництво у працевлаштуванні за кордоном

Посередництво у  працевлаштуванні  на  роботу  за  кордоном – це надання  суб’єктами господарювання   послуг   з   пошуку   роботи відповідно  до  заявок  роботодавців щодо незайнятих робочих місць (вакантних посад) та надання  інформаційно-консультативних  послуг щодо можливостей працевлаштування, умов та розмірів оплати праці, найменування та місцезнаходження роботодавців.

Згідно п.59 ст.9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном є одним із видів господарської діяльності, який потребує ліцензування, тобто для роботи у цьому напрямі потрібно отримувати ліцензію.

Органом ліцензування даного виду господарської діяльності є Державна служба зайнятості

Для отримання ліцензії необхідно подати наступні документи:

  1. заява встановленого зразка про видачу  ліцензії;
  2. Опис документів;
  3. Договір оренди з правом власності та актом прийому – передачі;
  4. копія дозволу на працевлаштування громадян  України, виданого  роботодавцю уповноваженим  органом країни  працевлаштування – якщо зовнішньоекономічний договір укладено з роботодавцем
  5. копія дозволу (ліцензії) на провадження посередницької діяльності у працевлаштуванні  громадян  України,  виданого  уповноваженим  органом  країни працевлаштування посереднику – якщо  зовнішньоекономічний договір укладено з  посередником.
  6. Копія договору з роботодавцем, якщо договір ліцензіата укладено з посередником.
  7. Копія листа роботодавця про наявність або відсутність професійних спілок.

 

Всі документи, видані за кордоном повинні бути перекладені на українську мову та засвідчені нотаріально. Це означає, що на кожній копії документа нотаріус повинен поставити 2 написи: «правильність перекладу та підпис перекладача засвідчено» та «копія вірна».

Договір між ліцензіатом та роботодавцем або посередником укладається в двох стовпчиках, у лівому текст договору українською мовою, у правому – мовою другої сторони.

Документи приймаються у 1-й та 3-й четвер поточного місяця.

Ліцензія видається по рішенню комісії, яка проводить засідання через 10 днів після подачі документів.

Після позитивного рішення комісії у державний бюджет потрібно сплатити одну мінімальну заробітну плату за видачу ліцензії.

Comments are currently closed.