«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Не чекай – скористайся своїм конституційним правом на адвоката

На підставі заяви водія автомобіля марки «TOYOTA LAND CRUZER PRADO» громадянина Ш. працівниками Дніпровського РУ ГУ МВС України м. Києва було відкрито кримінальне провадження.

Так, 10 травня 2015 року приблизно о 18 год. 20 хв. неповнолітній громадянин К. разом з наглядно знайомим О. перебували  на території гаражного кооперативу, що розташований за адресою: м. Київ, вул. Березняківська, 27, де займались ремонтом автомобіля «ВАЗ 2106».

К. побачив, що біля одного із гаражних боксів припарковано автомобіль марки «TOYOTA LAND CRUZER PRADO», д.н.з. ААХХХХЕС, що належить ТОВ «К.А.Н. Девелопмент» і перебуває у користуванні Ш. та вирішив подивитись чи є у ньому власник.

Коли К. підійшов до вищевказаного автомобіля, то виявив, що у ньому відчинені ліві передні водійські двері, але нікого немає всередині. Потім, він відчинив дверцята повністю, оглянув салон автомобіля та побачив, що всередині нього знаходяться автомобільні ключі. Після чого К. відійшов від автомобіля марки «TOYOTA LAND CRUZER PRADO», зачинивши при цьому повністю двері.

Приблизно через 10 хвилин цього ж дня, К. знову повернувся до вищевказаного автомобіля та вирішив проїхати до автомобіля «ВАЗ 2106» з метою завести його. При цьому К. усвідомлюючи свої протиправні дії, та розуміючи, що діє без дозволу власника відчинив передні ліві двері, сів за кермо автомобіля «TOYOTA LAND CRUZER PRADO», взяв ключі, які знаходилися у підлокітнику автомобіля, вставив в замок запалювання, запустив двигун автомобіля та почав рух на ньому по території гаражного кооперативу, тобто незаконно заволодів транспортним засобом. Проїхавши кілька метрів, К. вирішив повернути автомобіль та припаркував його на тому ж самому місці, а у подальшому з місця вчинення кримінального правопорушення зник.

Таким чином, на думку органу досудового розслідування К. вчинив незаконне заволодіння транспортним засобом, а саме автомобілем марки «TOYOTA LAND CRUZER PRADO», д.н.з. ААХХХХЕС, що належить ТОВ «К.А.Н. Девелопмент» і перебуває у користуванні Ш.

З певних причин, про які можливо тільки здогадуватись, справа перебувала під постійним контролем прокуратури Дніпровського району м. Києва, про що свідчать неодноразові письмові вказівки вказаного органу та наявність об’ємних 2-х томів матеріалів справи.

На розкриття вказаного «резонансного» злочину було кинуто значні сили, про що свідчить те, що слідчі дії проводились навіть у вихідні дні, допитано більше 10 свідків, було проведено слідчий експеримент, вилучено відеозапис з камер спостережень тощо.

Вироком Дніпровського районного суду м. Києва під головуванням судді Чауса М. громадянина К. було визнано винним та визначено покарання у вигляді 3-х років позбавлення волі.

На підставі ст.105 КК України застосовано до громадянина К. примусовий захід виховного характеру та передано під нагляд батька строком на один рік.

Не погоджуюсь з вказаним вироком стороною захисту було подано апеляційну скаргу до Апеляційного суду м. Києва, який вирок скасував, а справу направив до суду першої інстанції.

Ухвалою Дніпровського районного суд м. Києва від 30 вересня 2016 року (головуючий Дзюба О.М.) громадянина К. звільнено від кримінальної відповідальності за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.289 КК України на підставі ч.4 ст.289 КК України, а кримінальне провадження за №ХХХХХХХХХ від 11.05.2015 року відносно нього закрито.

16 лютого 2017 року Апеляційний суд м. Києва залишив апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні без задоволення, а ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва без змін.

Висновок:

Даний приклад свідчить про те, що в непоодиноких випадках правоохоронні органи включають на повну силу репресивну машину для того щоб вислужитись перед керівництвом та любою ціною покарати «злочинця».

Адже, у вказаній справі мова йдеться про неповнолітнього хлопця, який через свою підліткову цікавість сів у відкриту дорогу іномарку на декілька хвилин, а в подальшому повідомив про це охоронця кооперативу.

І добре те, що все закінчилось добре.

Отже, в будь-якій ситуації, коли маєте справу з правоохоронцями терміново звертайтесь до кваліфікованого адвоката, адже зволікання приводить до неминучих наслідків.

Comments are currently closed.