«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Встановлення приналежності до національності за судовим рішенням

Карта поляка: що це?

З таким питанням, щонайменше переважна більшість наших громадян стикалась, коли зверталася до Польського посольства в Україні із сподіваннями отримати візу.

Спробуємо розібратися і ми.

Відповідно до інформації розміщеної в мережі Інтернет (http://polska.org.ua) карта поляка (пол. Karta Polaka) – документ, який свідчить про приналежність особи до Польського Народу.

Вказаний документ видається на підставі Закону «Про карту поляка», який було прийнято Сеймом Республіки Польща 07.09.2007 року.

На нашу думку, основною метою вказаного Закону є залучення до країни нової висококваліфікованої робочої сили, надання освіти талановитої молоді для їх подальшої асиміляції у суспільстві, підтримка етнічних, родинних та мовних цінностей народу Республіка Польща в країнах Балтії та СНД.

Власник Карти поляка має право:

безкоштовно отримати візу на перебування, що дає право на багаторазовий перетин кордону Республіки Польща;

легально працювати на території Республіки Польща без необхідності отримувати дозвіл на роботу;

займатися в Польщі підприємницькою діяльністю на таких же підставах, що і польські громадяни;
користуватися у Польщі безкоштовною системою освіти на початковому, середньому і вищому рівнях на таких самих засадах, як польські громадяни, і одночасно звертатися за фінансовою допомогою й стипендіями, призначеними для іноземців, які навчаються у Польщі;
в нещасних випадках користуватися у Польщі безплатною медичною на таких самих засадах, як польські громадяни;

користуватися 37-відсотковою знижкою на залізничний проїзд на території Польщі
безплатно відвідувати державні музеї у Польщі;

в першочерговому порядку подавати клопотання про отримання фінансових коштів, призначених на підтримку поляків за кордоном, з бюджету польської держави або з бюджету місцевого самоврядування.

Для отримання Карти Поляка необхідно звернутися з письмовою заявою до консула за місцем проживання.

Вимоги до складання самої заяви та необхідних додатків викладено в ст.13 Закону «Про карту поляка».

Прийняття адміністративного рішення про надання Карти Поляка приймається після співбесіди, яка, як правило, відбувається на польській мові.

Зокрема при розгляді заяви з додатками, беззаперечною перевагою, а інколи і необхідною умовою є встановлений державою Україна юридичний факт того, що заявник або його близькі родичі мають пряме відношення до польської національності.

Даний факт може бути встановлено або на підставі актів громадянського стану, де чітко має бути зазначено в графі «національність» поляк/полька або рішення національного суду про встановлення факту приналежності особи до польської національності.

Адвокати АО «БІ ЕС БІ ПАРНЕРС» мають досвід у судових справах щодо встановлення фактів приналежності особи до національності «поляк».

Зокрема, останнє позитивне судове рішення у такій категорії справ було ухвалене 19 березня 2016 року.

Зважаючи на вищевикладене, пропонуємо високоякісний юридичний супровід в питанні встановлення приналежності до національності з метою отримання громадянства чи виду на прожиття.

Tags: , , ,

Comments are currently closed.