«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Відповідальність ліцензіатів, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні громадян України за кордоном

Шановні ліцензіати!

У зв’язку із надходженням численних запитань щодо відповідальності юридичних та фізичних осіб, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні громадян України за кордоном, звертаємо Вашу увагу, що така відповідальність передбачена не лише Ліцензійними умовами, а й законом України «Про зайнятість населення».

В даній статті ми розкриємо положення вказаного закону, які прямо стосуються діяльності ліцензіатів.

По перше, нагадуємо, що згідно до ст. 28 закону України «Про зайнятість населення»  обов’язковим додатком до зовнішньоекономічного договору (контракту) про надання посередницьких послуг у сфері працевлаштування за кордоном є проект трудового договору, завірений іноземним роботодавцем.  Цією ж статтею встановлено, що ліцензіат несе відповідальність згідно із законодавством за погіршення умов трудового договору, укладеного між особою та іноземним роботодавцем, копія якого зберігається у такого ліцензіата протягом трьох років.

По друге, конкретні санкції встановлені в ст. 53 цього закону, і до них відносяться:

  • надання послуг з посередництва у працевлаштуванні громадян України за кордоном без ліцензії – 20 мінімальних заробітних плат.
  • неподання відомостей про працевлаштованих осіб – 2 мінімальні заробітні плати
  • будь-яке інше порушення законодавства ліцензіатом – 10 мінімальних заробітних плат. Це одне з найважливіших положень закону, оскільки законом встановлено численні вимоги до ліцензіатів, а штраф можна виписувати за кожен випадок порушення.

Tags:

Comments are currently closed.