«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

“Закон Савченко” застосовується до засуджених, переданих в Україну для виконання покарання

Адвокат адвокатського об’єднання BSB Partners Валерій Буняк ствердив, надіємось остаточно, що “Закон Савченко”, тобто зарахування одного дня під вартою за два дні позбавлення волі, має застосовуватися до осіб, утримуваних під час дії “Закону Савченко” в слідчому ізоляторі та засуджених за межами території України й переданих до України в рамках Європейської Конвенції про передачу засуджених, а втакож – й інших міжнародних угод про передачу засуджених осіб-громадян України в Україну.

Так, адвокат Валерій Буняк захищав громадянина України З., переданого в Україну з Російської Федерації для виконання вироку, яким З. було засуджено до 8 років позбавлення волі.

Шевченківський районний суд міста Києва 28 лютого 2018 року, при повторному розгляді відповідної кримінальної справи, ствердив позицію сторони захисту, що дія ч. 5 ст. 72 Кримінального кодексу України (у редакції Закону №838-VIII від 26.11.2015 року, “Закону Савченко”) розповсюджується на осіб, які утримувалися під вартою за межами території України та були передані до України з метою передачі виконання покарання.

Зауважу, інший підхід на наш погляд свідчив би про дискримінацію засуджених іноземним судом громадян України, що не сумісно с положеннями ст. 5 і 14 Конвенції про права людини та основоположні свободи взятими в сукупності.

 

 

Comments are currently closed.