«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Апеляційний суд м. Києва поновив права потерпілого в незаконному обшуку

18 листопада 2015 року Апеляційний суд м. Києва задовольнив апеляційну скаргу представників потерпілого адвокатів Буняка В. С. і Борщевського Ю. В. та скасував як незаконну ухвалу слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Білоцерківця О. А. і постанову про закриття кримінального провадження слідчого Генеральної прокуратури України Калужинського А. В.

Своєю ухвалою апеляційний суд підтвердив позитивну практику, згідно якої, по-перше, невизнання особи потерпілою у злочині обов’язково має оформлюватися стороною обвинувачення шляхом винесення відповідної постанови. І, по-друге, не розгляд стороною обвинувачення клопотань “проігнорованого потерпілого” є істотним порушенням кримінального процесуального закону, яке впливає на повноту й однобічність розслідування та виступає достатньою підставою для скасування постанови про закриття кримінального провадження.

Зі свого боку додам, що прояви вимагання в особи, якій підкинуто в процесі обшуку житла певні речі, доведення, що такими незаконними діями слідчо-оперативних працівників їй завдано нематеріальні збитки, є на моє переконання глибоко помилковою і недалекоглядною позицією окремих працівників такого поважного органу, як Генеральна прокуратура України. Адже немайнова шкода тут очевидна, у випадку встановлення факту незаконності окремих дій під час обшуку.

 

Comments are currently closed.