«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Чи є корупцією й конфліктом інтересів голосування секретаря міськради за встановлення надбавок до заробітної плати?

Органами Національної поліції України у лютому 2018 року на секретаря Сумської міської ради було складено два адміністративних протоколи за ч. 1 і ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Юридичною підставою до таких дій поліції стала участь секретаря міськради у голосуванні за рішення міськради, яким встановлювалися граничні ліміти надбавок до заробітної плати різних посадових осіб міськради, у тому числі й секретаря міськради. На думку поліції, яку підтримав постановою від 16 березня 2018 року Зарічний районний суд міста Суми, у такому випадку в діях секретаря Сумської міської ради наявний склад відразу двох адміністративних правопорушень за частиною першою і частиною другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (неповідомлення про наявність реального конфлікту інтересів і вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів).

Однак, після вступу в справу адвоката об’єднання Валерія Буняка, стороні захисту в адмінсправі вдалося доказати перед Апеляційним судом Сумської області, що в даному випадку не доведено наявності в діях секретаря Сумської міської ради як об’єктивних, так і суб’єктивних елементів адміністративних правопорушень за частиною першою і частиною другою статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Наприклад, саме поняття “приватний інтерес” за статтею 1 Закону України “Про запобігання корупції”, є дещо вужчим за його розмовне тлумачення й віднесення до такої категорії заробітної плати й інших прирівняних до неї виплат є дещо спірним і таким, що не повною мірою узгоджується з роз’ясненнями Національної антикорупційної агенції з запобігання корупції; встановлення лімітів до надбавок не аналогічно виплаті надбавок у фіксованій сумі тощо.

Зокрема, постановою Апеляційного суду Сумської області від 11 червня 2018 року в справі №591/649/18 скасовано рішення місцевого суду та закрито провадження в адміністративній справі за відсутності складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи, за наявної в нас інформації, наявну останнім часом тенденцію у складанні відповідних адміністративних протоколів на голів і секретарів міських, сільських і селищних рад в питанні голосування ними за встановлення надбавок до заробітної плати, сподіваємося вказана постанова апеляційного суду слугуватиме до подальшого розвитку судової практики в бік захисту прав людини від дещо спірних методів і засобів протидії корупції.

Comments are currently closed.