«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Продаж товарів нижче собівартості не є автоматичною підставою до нарахування податку на додану вартість

У спорі Приватного акціонерного товариства “Фанери та плити” проти ГУ ДФС у місті Києві (справа №826/9104/17) Окружний адміністративний суд міста Києва в рішенні від 14 червня 2018 року погодився з доводами адвоката об’єднання Валерія Буняка, що продаж товарів підприємства нижче собівартості не є автоматичною підставою до нарахування суб’єкту господарювання податку на додану вартість.

Зокрема, судом було стверджено правову позицію, згідно якої саме на органи фіскальної служби законом покладено  тягар доказування того факту, що ринкова (звичайна) ціна в конкретній господарській операції була вище ніж ціна, визначена суб’єктом господарювання у відповідному договорі.

Крім того, судом було визнано у відповідному судовому рішенні, що продаж товару нижче собівартості може відповідати як рівню ринкових цін у даний період часу, так і загальній меті підприємницької діяльності (отримання прибутку). Адже отримання прибутку пов’язане не лише зі збільшення доходу від господарської операції, а й із зменшенням витрат підприємства, у тому числі витрат на зберігання товару. Відповідно, суд погодився, що інколи підприємство змушене керуватися в своїй діяльності задачею мінімізації збитків, а не отриманням гіпотетичних прибутків, і такій підхід підприємства є цілком законним і не породжує для платника податку жодних додаткових податкових нарахувань.

Comments are currently closed.