«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Підготовче засідання за обвинуваченням Неофітної Л. П. як керівника Охтирської психоневрологічної лікарні

29 листопада 2017 року має відбутися підготовче судове засідання за обвинуваченням Неофітної Л. П. як керівника Охтирської спеціалізованої психоневрологічної лікарні.

Свого часу прокуратура Сумської області не лише м’яко кажучи спірно витлумачила закон у вказаній справі, але й приклала чималих зусиль (а можливо, й витратила коштів), щоб надати вказаній справі загальнонаціонального резонансу. Для цього не пошкодували зусиль провести низку ексгумацій трупів померлих. Також, всупереч статті 6 Закону України “Про психіатричну допомогу”, працівники прокуратур публічно розголошували імена всіх осіб, яким надавалася психіатрична допомога в Охтирській спеціалізованій психоневрологічній лікарні тощо.

Відповідаючи на численні запитання журналістів щодо коментарів даної справи, приведу один простий приклад. Уявімо собі, що йдучи вулицею Ви випадково штурхнули плечем перехожого, який йшов навпроти Вас. Але яке значення має, чи всіх заходів Ви вжили, щоб не допустити зіткнення, якщо Вас працівники прокуратури звинуватили в замаху на вбивство?

Обвинувачення Неофітної Л. П., з позиції кримінального закону, є аналогічними до наведеної історії. Мені як автору наукових робіт в галузі історії кримінального права ця справа нагадує 1937 рік, сталінські “трійки” та чуту всіма “радянську аналогію кримінального закону”, під якою навіть не приховувалася злочинна фальсифікація.

Однак Україна, не сталінська Росія. На даний час Генеральною прокуратурою України вже порушено кримінальне провадження №42017000000002904 щодо злочинних дій працівників прокуратури Сумської області. Впевнений, з часом належна оцінка буде надана навіть діям особисто прокурора Сумської області.

Адже це той рідкий випадок, коли навіть до початку судового розгляду, я, як захисник можу заявити: у діях Неофітної Л. П. очевидно відсутній склад поставлених їй у вину діянь.

Comments are currently closed.