«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Подання співвласником торговельної марки заявки на схожу з нею торговельну марку

Не рідкими є випадки, коли співвласниками торговельної марки є дві або більше особи. У такому випадку, за відсутності окремого договору, використання такої ТМ можливе за спільною згодою всіх співвласників. Інколи між співвласниками виникають непорозуміння у веденні бізнесу. І використання торговельної марки, бренду певного бізнесу або продукції, стає м/яко кажучи утрудненим.

Виходом з такої ситуації може виступати реєстрації одним із співвласників на своє ім’я схожої до ступеню змішування з першою торговою маркою нової ТМ виключно на власне ім’я. Такий захід звичайно має виступати лише вимушеним кроком на недобросовісні дії інших осіб. Але може стати практичним виходом із ситуації. Адже “Укрпатент”, вимагаючи для реєстрації схожої торговельної марки згоду власника першої торговельної марки, не завжди вимагає наявності згоди всіх співвласників, залишаючи можливі подальші спори про право на розсуд суду.

Comments are currently closed.