«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Приватні судові експерти мають право… Хоча Укрнафта й проти

Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду 08 лютого 2021 року задовольнив касаційну скаргу ТОВ “Центр судових експертиз “Альтернатива” (директор – судовий експерт вищої категорії Круть Олександр Васильович) і закрив провадження за позовом ПАТ “Укрнафта” про визнання недійсним договору на проведення, за замовлення Національного антикорупційного бюро України, експертного дослідження з оцінки економічних наслідків.

Зокрема, Верховним Судом було визнано заявлену адвокатом Буняком В. С. ще в суді першої інстанції позицію, що даний позов Укрнафти є по суті намаганням позивача у невстановлений законом спосіб здійснити оцінку доказів у кримінальному провадженні, а саме “вибити” зі справи сам висновок оцінки економічних наслідків, тому такий позов не може розглядатися в порядку господарського судочинства. Копія ухвали Верховного Суду у справі №910/19011/19 тут.

Зауважу, що суди попередніх інстанцій позов Укрнафти задовольняли та визнавали договір між ТОВ “Центр судових експертиз “Альтернатива” і НАБУ удаваним. Проте в Верховному Суді така позиція не встояла.

Довідка: Дану справу адвокат Буняк В. С. вів у рамках громадської ініціативи сприяння утвердженню плюралізму й верховенства права в Україні, проекту ГО “Центр сприяння захисту прав людини”, в якості безоплатної допомоги.

Comments are currently closed.