«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Суд стягнув з податкової всі витрати на правову допомогу адвоката

25 вересня 2019 року Полтавський окружний адміністративний суд задовольнив у повному обсязі позов клієнта об’єднання Андрія Кравченко до ГУ ДФС у Полтавській області та скасував податкове повідомлення-рішення про донарахування з податку на доходи фізичної особи, які отримані у формі додаткового блага (прощеної банком частини валютного кредиту).

Однак вказана справа, яка є типовою з позиції протиправності вимог органів податкової, які вперто не хочуть визнавати саме гривну єдиною валютою для здійснення розрахунків і платежів в Україні. Нетипове інше – повне задоволення позовних вимог у частині покладення на відповідача (орган ДФС) всіх витрат з оплати послуг адвоката Валерія Буняка, який вів вказану справу в суді.

Сподіваємося, вказана справа виступати позитивним прикладом для обох сторін подібних спорів – платників податків і держави, і навіть суду. Для платників податків – у контексті того, що не варто остерігатися не лише спорити з податковою, але й заявляти до неї витрати на правову допомогу адвоката.

Для держави в особі органів податкової – тим, що не варто нараховувати платникам податків явно незаконні претензії. Адже за такі дії платити доведеться бюджету.

І нарешті для адміністративних судів – тим, що не лише можливо, але й необхідно ставитися на рівних до органів влади в адміністративному процесі та відповідно, стягувати з них обгрунтовані й доведені витрати на правову допомогу адвоката. Адже такі стягнення, в тому числі, впливатимуть до покращення практик і підходів податкової та зменшення типових справ у самих судах!

Comments are currently closed.