«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Ненадання Службою безпеки України даних про дату порушення оперативно-розшукової справи незаконно

Окружний адміністративний суд м. Києва 25 травня 2015 року визнав неправомірним ненадання Службою безпеки України на адвокатський запит адвоката Валерія Буняка даних про дату порушення оперативно-розшукової справи. Служба безпеки України зобовя’зана надати відомості про дату порушення відповідної оперативно-розшукової справи.

Зауважимо, Законом України “Про державну таємницю” передбачено право заінтересованих осіб звертатися до органу державної влади-володільця таємної інформації щодо розсекречування окремих документів, у тому  числі постанов про порушення оперативно-розшукової справи. На таке звернення орган державної влади зобов’язаний прийняти мотивоване рішення, яке може бути оскаржено заявником в суді. Тобто, дотримуючись визначеного законом порядку, є всі правові підстави, за наявності до того фактичних передумов, зобов’язати судом  Службу безпеки України розсекретити та надати заявнику копію постанови про порушення оперативної справи. Таким чином, хоча й повільно, але  чинність в Україні статей 8, 10 Конвенції про захист основоположних прав та свобод людини поступово впиває на практику національних українських судів.

постанова окружного суду по даті орс

Валерій Буняк, адвокат

 

Comments are currently closed.