«BSB Partners»Адвокатське об'єднання

“Перемогти сильного супротивника потрібно тричі – у дебюті, мітельшпілі й ендшпілі“ - доктор юридичних наук, чемпіон світу з шахів
Олександр Альохін

Рівно 21 рік тому в Україні набрала чинності Конвенція про захист прав людини

11 вересня 1997 року на території України набрала чинності Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод. Саме з цієї дати юрисдикція Європейського суду з прав людини розповсюдилася на осіб, які перебувають в Україні.

Ця дата є без перебільшення, знаменною для людських прав на теренах України.

Від моменту майже повного ігнорування конвенційного права юристи в Україні вже давно перейшли до стадії активного (правда, не завжди глибокого та доречного) посилання на практику Європейського суду.

Щиро віримо в те, що з часом вплив конвенційної практики Європейського суду призведе до трансформації нашої суто нормативістської свідомості як спадку минулого. Адже юристи, на щастя, ніколи не стануть простими “автоматами з застосування закону”!

Сподіваємося, що й самі конвенційні механізми, у тому числі Європейський суд з прав людини, зможуть вдало адаптуватися до непростих викликів реальності, проходячи нелегкий шлях між Сциллою національного суверенітету та Харибдою ефективності міжнародних зобов’язань!

Comments are currently closed.